هم ایران روسیه سوریه ایرانی محمدجواد ظریف

هم: ایران روسیه سوریه ایرانی محمدجواد ظریف خبر زیر ذره بین

گت بلاگز جنسی خبر تولید کاندوم های نسل تازه و مطمئن تر

کاندوم ها یکی از عالی ترین راهها جهت پیشگیری از انتقال بیماری هایی مانند ایدز هستند و همینطور یکی از راهکارهای جلوگیری از

خبر تولید کاندوم های نسل تازه و مطمئن تر

کاندوم ها یکی از عالی ترین راهها جهت پیشگیری از انتقال بیماری هایی مانند ایدز هستند و همینطور یکی از راهکارهای جلوگیری از بارداری هست. ولی با این حال احتمال انتقال بیماری با درصد کمی وجود دارد. محققین و پژوهشگران خبر از تولید نسل جدیدی از کاندوم ها داده اند که احتمال انتقال امراض را تقریبا به صفر درصد خواهد رساند.

به رغم پیشرفت های پرشتاب فن آوری، عرصه بهداشت جنسی به خاطر محروم ماندن از بودجه های پایدار پژوهشی، هنوز دگردیسی چشمگیری را تجربه نکرده و نتوانسته محصولاتی متناسب با زمانه عرضه کند.

کاندوم های لاتکس که در اکثر کشورهای دنیا به همان شکل کلاسیک در دسترس اند، همچنان بااهمیت ترین ابزار موجود جهت پیش گیری از بارداری و گسترش بیماری های مقاربتی اند.

بیشتر بودجه های تخصیص داده شده است یافته جهت نوآوری و پژوهش در این عرصه، بودجه های خیریه و شخصی اند. بنیاد بیل و ملیندا گیتس، سال ۲۰۱۳ در پروژه “نسل آینده کاندوم ها” به ۱۱ تیمی که طرح های نوآورانه در این زمینه ارائه کردند جوایز صد هزار دلاری داد. طرح های ارائه شده است طیفی گسترده را در بر می گرفت: از “کاندوم تک سایز جهت همه” تا دستگاهی که می تواند با “یک حرکت” و بدون قطع آمیزش جنسی، کاندوم را بپوشاند.

خبر تولید کاندوم های نسل تازه و مطمئن تر

هدف نوآوران در حوزه بهداشت جنسی این است که همچون هر حوزه دیگری کارها را تسهیل و تسریع کنند؛ محصولاتی ارائه کنند که استفاده از آنها ساده تر، کم دردسرتر و موثرتر هست. با کمی سرمایه گذاری زیاد و هموار کردن مسیر پژوهشگران و دانشمندان، می توان محصولاتی تولید کرد که نه فقط جایگزین کاندوم ها می شوند، که هوشمندانه تر با شیوع ویروس ها و امراض مقابله می کنند.

امکان ریشه کن شدن بیماری ایدز تا سال ۲۰۳۰

بنیاد گیتس راجع به این پروژه گفته: «کاندوم ها در سراسر دنیا با پیش گیری از شیوع بیماری های جنسی، جان های بسیاری را نجات می دهند و با جلوگیری از بارداری ناخواسته به ایجاد تعادل جمعیتی در زمین کمک می کنند، ولی از آنجایی که کارآمدی آنها مستلزم استفاده درست و مستمر مردان و زنان هست، باید به راهکارهای تازه فکر کرد.»

مساله اینجاست که اکثر این نوآوری ها جهت آن که راه به بازار بیابند باید تاییدیه اداره داروهای فدرال آمریکا (FDA) را دریافت کنند؛ فرآیند طاقت فرسایی که گاه تا یک دهه هم به طول می انجامد. بودجه های مورد نیاز آنها هم رقم های کلانی است که تامین آن به سادگی میسر نیست. دولت ها در این حوزه تنگ دستی می کنند و با این حال، بعضی از نوآوران همچنان با جدیت مشغول کارند.

کاندوم ها یکی از عالی ترین راهها جهت پیشگیری از انتقال بیماری هایی مانند ایدز هستند و همینطور یکی از راهکارهای جلوگیری از

نوآوری در راه مقابله با بیماری های مقاربتی

مجله “مادربرد” گزارش داده که پاتریک کایسر از دانشگاه “نورث وسترن” آمریکا، مشغول توسعه کاندومی است که همچون “غشاء مخاطی” پوست عمل می کند و به این ترتیب در انتقال حس میان بدن ها سخاوتمندانه تر از کاندوم های معمولی است.

به گزارش مادربرد، تیمی از پژوهشگران هم مشغول توسعه حلقه هایی هستند که در واژن زنان تعبیه می شوند و علاوه بر کنترل بارداری، دارویی ترشح می کنند که اچ آی وی و ایدز را درمان می کند. این حلقه حاوی داروی “تنوفوویر” هست، دارویی که مبتلایان به ویروس اچ آی وی باید هر روز مصرف کنند تا از گسترش آن جلوگیری و از خطرش کاسته شود.

این طرح می خواهد به زنان در کشورهای در حال توسعه یاری کند تا علاوه بر پیش گیری از بارداری، در درمان اچ آی وی و ایدز همکاری کنند. این طرح منتظر تاییدیه اداره داروهای فدرال آمریکاست.

ممنوعیت ورود کاندوم، از بین بردن روز جهانی ایدز و کودکان مبتلا

پروژه دیگری که از بنیاد گیتس یک میلیون دلار حمایت مالی دریافت کرده، در تکاپوی ساخت کاندومی است که لایه ای از “گرافین” دارد. این لایه می تواند گرم شود و به دمای بدن برسد و همچون سیستم انتقال دارو به بدن عمل کند.

خبر تولید کاندوم های نسل تازه و مطمئن تر

طراحان این پروژه در کمپانی “لایف کر “(Lifecare) هم وقت مشغول کار روی توسعه کاندومی “تجزیه پذیر”اند که مثل کاندوم های لاتکس معمولی بوی نامطبوعی ندارد و با داروهای ضد ویروس و دیگر روش های پیش گیری از بارداری هم سازگار هست. کاندوم های لاتکس جهت تجزیه شدن به زمانی طولانی نیاز دارند و به همین خاطر گمان می رود دوست داران محیط زیست حاضرند بهای بیشتری بپردازند تا کاندوم های تجزیه پذیر بخرند.

کمپانی “کیمبرانوکس” هم با حمایت مالی بنیاد گیتس، قرار است دستگاهی تولید کند که فقط با یک حرکت و بدون نیاز به ایجاد وقفه در سکس، کاندوم را روی آلت تناسلی مردان می پوشاند. این دستگاه که “رپیدوم” (Rapidom) نام گرفته، مسئولیت باز کردن و پوشاندن کاندوم را برعهده می گیرد. بسیاری از مردان می گویند مشکل های همین فرآیند باعث می شود که از گذاشتن کاندوم صرف نظر کنند.

اما مساله اینجاست که همین کمپانی که در آفریقای جنوبی مستقر است و می خواهد با شیوع اچ آی وی مقابله کند، در یک کمپین crowdfunding تنها ۸۰۰ دلار حمایت مالی به دست آورده هست. جهت توسعه نسل تازه کاندوم ها، موانع بسیاری باید از سر راه برداشته شوند. تلاش جهت متقاعد کردن دولت ها به سرمایه گذاری زیاد در این حوزه، یکی از راه هایی است که شهروندان مسئول می توانند در پیش بگیرند.

منبع: بهداشت نیوز

کاندوم ها یکی از عالی ترین راهها جهت پیشگیری از انتقال بیماری هایی مانند ایدز هستند و همینطور یکی از راهکارهای جلوگیری از

واژه های کلیدی: بارداری | بیماری | بارداری | پروژه | ویروس | کمپانی | کاندوم | مقابله | انتقال

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz