هم ایران روسیه سوریه ایرانی محمدجواد ظریف

هم: ایران روسیه سوریه ایرانی محمدجواد ظریف خبر زیر ذره بین

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی آمریکا جهت ممانعت از ورود سرمایه‌گذاران به کشور عزیزمان ایران تلاش می‌کند / سی‌ان‌ان

شبکه سی‌ان‌ان گزارش داد: رئیس‌جمهور آمریکا در تلاش است با اتخاذ موضع‌گیری‌های سخت‌گیرانه در برابر ایران، شرکت‌های بین‌المللی را به واسطه نگرانی از تحریم‌های آمر

آمریکا جهت ممانعت از ورود سرمایه‌گذاران به کشور عزیزمان ایران تلاش می‌کند / سی‌ان‌ان

سی ان ان: آمریکا جهت ممانعت از ورود سرمایه گذاران به کشور عزیزمان ایران تلاش می کند

عبارات مهم : ایران

شبکه سی ان ان گزارش داد: مدیر جمهور آمریکا در تلاش است با اتخاذ موضع گیری های سخت گیرانه در برابر ایران، شرکت های بین المللی را به واسطه نگرانی از تحریم های آمریکا از تجارت با کشور عزیزمان ایران بازدارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سی ان ان، با جود اعلام پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام، شرکت های خارجی همچنان جهت سرمایه گذاری در این کشور تردید دارند، زیراترامپ کماکان تلاش می کند آنها را از ورود به کشور عزیزمان ایران بترساند و سرمایه گذاران نیز نگرانند این توافق از هم بپاشد.

آمریکا جهت ممانعت از ورود سرمایه‌گذاران به کشور عزیزمان ایران تلاش می‌کند / سی‌ان‌ان

در ادامه این گزارش آمده است: کشور عزیزمان ایران امیدوار بود توافق هسته ای، شرکت های خارجی را ترغیب کند ده ها میلیون دلار را به این کشور وارد کنند ولی این سرمایه گذاری بزرگ محقق نشد و علت مهم آن آمریکا است.

بیش از دو سال از زمانی که کشور عزیزمان ایران توافق هسته ای تاریخی را با شش قدرت بزرگ جهانی، مشمول بر آمریکا امضا کرد، می گذرد. این توافق به کشور عزیزمان ایران اجازه داد تورم مرسوم را که نتیجه سال ها تحریم های فلج کننده بود، کم کردن دهد و این کشور به شکل قابل توجهی تولید و صادرات نفتش را زیاد کردن داد.

شبکه سی‌ان‌ان گزارش داد: رئیس‌جمهور آمریکا در تلاش است با اتخاذ موضع‌گیری‌های سخت‌گیرانه در برابر ایران، شرکت‌های بین‌المللی را به واسطه نگرانی از تحریم‌های آمر

تایید شد که کشور عزیزمان ایران به تعهداتش به توافق هسته ای پایبند بوده هست. با وجود این، شرکت های خارجی همچنان جهت سرمایه گذاری در این کشور تردید دارند لیکن نگرانند این توافق ممکن است از هم بپاشد.

رائول هراود، مدیر بخش خدمات مالی در شرکت مشورتی سولیدیانس (Solidiance) گفت: قطار ایستگاه را ترک کرده است ولی با سرعتی که مردم انتظار دارند، حرکت نمی کند. داشتن تصویر روشن راجع به روش ورود به بازار کشور عزیزمان ایران اهمیت زیادی دارد.

اینکه آمریکا تحریم های دیگر علیه کشور عزیزمان ایران را حتی بعد از امضاء توافق هسته ای حفظ کرده هست، منبع مهم نگرانی سرمایه گذاران به شمار می آید.

آمریکا جهت ممانعت از ورود سرمایه‌گذاران به کشور عزیزمان ایران تلاش می‌کند / سی‌ان‌ان

دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا نیز مدت ها است که وعده داده خط مشی سخت گیرانه ای علیه کشور عزیزمان ایران در پیش بگیرد، ازجمله بیانات پی در پی ترامپ در تبلیغات انتخاباتی اش جهت پاره کردن توافق هسته ای یا مذاکره مجدد بر سر توافق هسته ای که آن را بدترین توافقی که تا کنون مذاکره شده، توصیف کرده است.

ترامپ روز چهارشنبه قانون تحریم های تازه علیه ایران، روسیه و کره شمالی را امضا کرد که افراد مرتبط با برنامه موشکی کشور عزیزمان ایران را تحریم می کند. پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید بر این که این تحریم ها به توافق هسته ای 2015 آسیب می رساند، به این اقدام آمریکا تصویر العمل نشان داد.

شبکه سی‌ان‌ان گزارش داد: رئیس‌جمهور آمریکا در تلاش است با اتخاذ موضع‌گیری‌های سخت‌گیرانه در برابر ایران، شرکت‌های بین‌المللی را به واسطه نگرانی از تحریم‌های آمر

به گزارش سی ان ان، داده های شرکت بریتیش پترولیومBP نشان می دهد که کشور عزیزمان ایران 9 درصد از ذخایر تایید شده است نفت دنیا و 18 درصد ذخایر گاز طبیعی دنیا را دارد. توتال، شرکت بزرگ نفتی فرانسه و شرکت ملی نفت چین ماه گذشته یک قرارداد نفتی چند میلیارد دلاری جهت توسعه میدان بزرگ گازی پارس جنوبی با کشور عزیزمان ایران امضا کردند. این نخستین قرارداد بزرگ غربی از وقت لغو تحریم ها با کشور عزیزمان ایران بود.

شرکت های اروپایی ممکن است به علت موضع گیری اتحادیه اروپا، اطمینان بیشتری داشته باشند لیکن این اتحادیه ماه گذشته اعلام کرد که به اجرای توافق هسته ای پایبند می ماند و انتظار دارد تمام طرف ها نیز همانند دو سال گذشته به تعهدات خود پایبند باشند.

آمریکا جهت ممانعت از ورود سرمایه‌گذاران به کشور عزیزمان ایران تلاش می‌کند / سی‌ان‌ان

بازار کالاهای مصرفی نیز به راه افتاده هست؛ شرکت آلمانی فولکس واگن (Volkswagen) نیز اعلام کرد جهت نخستین بار در 17 سال گذشته به کشور عزیزمان ایران ماشین می فروشد.

اجرای این قراردادها نیازمند برنامه ریزی های بسیار دقیقی هستند. به عنوان مثال، بسیاری از بانک های بین المللی به علت نگرانی از تحریم های آمریکا، تبادلات مالی با کشور عزیزمان ایران را تامین نمی کنند.

در این میان، شرکت های آمریکایی نیز به شکل گسترده ای خود را از کشور عزیزمان ایران دور نگه داشته اند.

تنها استثنای بزرگ شرکت بوئینگ آمریکا است که جهت فروش 80 فروند هواپیما به شرکت کشور عزیزمان ایران ایر قراردادی هشت میلیارد دلاری امضا کرده هست. این شرکت قرارداد دیگری با شرکت آسمان جهت فروش 30 هواپیمای دیگر به امضا رسانده است.

شرکت های آمریکایی جهت تجارت با کشور عزیزمان ایران باید از وزارت خزانه داری مجوزهای خاص بگیرند.

حتی متقاضیان موفق نمی توانند اطمینان داشته باشند، لیکن موانع سیاسی عوض کردن نخواهند کرد. به عنوان مثال، وزارت خزانه داری آمریکا هفته گذشته، بعد از آزمایش موشکی ایران، شش شرکت ماهواره ای وابسته به کشور عزیزمان ایران را تحریم کرد.

سی ان ان در ادامه گزارش داد: بعضی شرکت ها هستند که می خواهند خطر کنند، ولی همچنان شرکت های بین المللی ترجیح می دهند محتاطانه به کشور عزیزمان ایران نزدیک شوند.

دولت ترامپ در ماه ژوئیه، با اکراه تایید کرد که کشور عزیزمان ایران همچنان به مفاد توافق هسته ای پایبند است ولی اعلام کرد، پرسشها بیشتری پیش رو است.

یک مقام دولت آمریکا در آن وقت گفت: وزیر امور خارجه و مدیر جمهور میل به دارند بر این عنوان تاکید داشته باشند که کشور عزیزمان ایران همچنان خطرناک ترین ترساندن جهت آمریکا و امنیت منطقه ای است.

این مقام آمریکایی افزود: دولت ترامپ میل به دارد راهبردی را در پیش بگیرد که همه رفتارهای کشور عزیزمان ایران را نشانه قرار می دهد و نمی خواهد تنها بر توافق هسته ای متمرکز شود.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | تحریم ها | آمریکایی | لغو تحریم | دولت ترامپ | سرمایه گذار | دونالد ترامپ | سرمایه گذاری | مقام آمریکایی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz